Nejčastější dotazy

Jak se objednat

Je více možností. Jednou z nich jsou sociální sítě ( facebook, intagram) případně na stánce KONTAKT, je krátký formulář, který můžete vyplnit s Vašimi požadavky a já se Vám následně sama ozvu. 

Tetování:

PMU:

Co od Vás potřebuji

Při objednání na termín, prosím popiště o jaký motiv se jedná, jakou máte představu/požadavky, jak velké zhruba a na jaké místo. Pokud máte nějaké obrázky pro inspiraci, budou vhodným doplňkem, pro pochopení Vaší představy a pro snažší odhad ceny, ať víme, zda si navzájem se svými požadavky budeme vyhovovat a výsledek bude podle Vašich představ. 

Konzultace a rezervace termínu 

Pokud budete chtít přijít na konzultaci ohledně motivu nebo termínu, je potřeba si domluvit schůzku dopředu. Pokud budete chtít jenom drobné tetování, u kterého nebude nutná osobní konzultace, napište a můžeme si domluvit termín rovnou.
V případě, že jste z dálky, je možnost konzultace online přes sociální sítě/mail.

Netetuji víkendy a v večer/pozdních hodinách pokud se nedomluvíme jinak. Tzn na větší sezení většinou vypisuji termíny dopoledne, aby jsme měli dostatek času i energie (obě strany). Upřímně doporučuji, pokud tetování berete vážně, vyhradit si na to den, hlavně pokud jde o něco většího. Je to pro tělo často dost náročné a opravdu není nejlepším nápadem přiletět po 8hodinách vyčerpaný/á z práce a ještě si sednout pod strojek na 4-6 hodin. Tělo potřebuje mít co nejvíce energie na regeneraci, proto je ideální začínat dopoledne a odpoledne si nechat volné na odpočinek, aby se tetování hojilo co nejlépe a nejrychleji. Čím lepší podmínky tělu nastavíme, tím méně bolesti a rychlejší hojení. 

Záloha na termín

Součástí konzultace (v případě, že se domluvíme na budoucím návrhu) je i záloha/skicovné. Částku určuji dle velikosti a složitosti motivu 500 - 1000Kč. Částka se pak započítává do celé ceny. Pokud klient posílá peníze na účet, požaduji napsat do zprávy pro příjemce JMÉNO a ZÁLOHA.

Pokud se klient (z jakéhokoliv důvodu) nemůže dostavit, může si přesunout zálohu na jiný termín tetování. Přeložení je možné maximálně jednou a musí to být minimálně 2 dny před daným termínem (záloha nepropadá). Pokud se ovšem klient ozve na poslední chvíli či dokonce po termínu, záloha propadá a pro další termín je nutné zaplatit zálohu novou.
Rezervace termínu pro nezletilé je možná pouze při osobním předání zálohy rodičem, nebo zasláním na účet společně s vyplněným dokumentem Souhlas zákonného zástupce s tetováním. Dokument je k dostání ve studiu, či na žádost zašlu na Váš mail.

Záloha/skicovné není vratné, proto prosím prvně promyslete jak vážně to myslíte, je to časový závazek pro obě strany. 

Cena tetování

Ceny jsou individuální, ale pro Vaši představu, si vždy domluvíme cenové rozhraní, kterého se následně držím a Vy tak víte, v jaké maximální cenové relaci se budeme pohybovat. 

Pokud máte zájem o tetování ode mě, ale máte strach, že by tetování bylo moc drahé nebo tak, neváhejte se zeptat, třeba budete překvapeni, třeba ne. Ale často se stává, že se domluvím s klienty na cenu, a oni mi s radostí řeknou, že očekáváli nebo jim v jiném salonu řekli mnohem víc.


Minimální cena za tetování je 1200Kč, to znamená, že pokud chcete dvě tečky, bude to stát 1200 Kč. Upřímně doporučuji, pokud chcete nějakou drobnustku, promyslet, zda do budoucna budete chtít další, a případně spojit dvě najednou. Tím Vás to vyjde mnohem levněji a neplatíte 1200Kč jen za dvě tečky, ale pak se u drobností moc cena nezvedá. Ale to nechám na preferencích.  

více o cenách zde:  https://www.clairetattoo.eu/cenik/ 

Co je v ceně tetování 

V ceně tetování máte návrh na míru, tetování  a následnou aftercare péči. Tzn. nemusíte nic kupovat. 

Čekací doba

Čekací doba, je podle období individuální. Můžeme se pohybovat na některé menší tetování v rámci 2 týdnů, u větších to může být 3-6týdnů. Ale stává se, že se najde místo i dříve, pokud na to spěcháte, nebojte se zeptat a třeba něco vymyslíme. 

Klienty na více než 2 měsíce dopředu neobjednávám.

Opravy a předělávky

Ano, předělávky dělám, pokud je to možné a reálné. Pokud chcete cover, prosím u domluvy termínu i o fotky, případně osobní konzultaci. Je potřeba počítat, že pokud již máte něco většího, co chcete překrýt nebo poupravit, je potřeba nechat mi volnější ruku, hlavně co se týká velikosti. 

Také bych byla ráda, kdyby nevzhledný nápis přes celé stehno, šel opravit malou jemnou mandalkou, tak to bohužel nebývá. Proto je potřeba, pokud budeme dělat cover, vymyslet to tak, aby tetováním pod ním nevylézalo, a samotné tetování ve výsledku stálo za to.

Pokud chcete vidět některé mé předělávky, které jsme dělali, jsou k dispozici ve výběru -PŘEDĚLÁVKY- na instagramu (bohužel je potřeba být přihlášený).  Odkaz zde:  https://www.instagram.com/claire_tattoos 

Kde mě najdete

Sídlím na adrese: Revoluční 110, 33023 Nýřany. 

Je to zelený dům na hlavní ulici hned naproti lidlu, kde doporučuji parkovat. 

Na vrátkách z prava vedle řezníka najdete zvonek.

Bolest 

Bolest, je velice individuální. Pokud ještě žádné tetování nemáte, můžete očekávat, že Vás budou vaši potetovaní kamarádi strašit. Ale nebojte, vše se dá vydržet, a pro ty případy, kdy to nejde vydržet, používám i speciální gely na umrtvení, které oproti klasice opravdu pořádně fungují. Jen většinou u lidí, kteří očekávají, že to nevydrží, nakonec nejsou potřeba. :)  

Umrtvení je formou gelu, který se aplikuje na místo tetování buď před, nebo v průběhu tetování a nechá se působit. Upřímnmě pokud není potřeba, doporučuji vydržet, čim méně chemie navíc, tím lépe. 

Cena za umrtvení je 250 Kč. 

Čemu se před tetováním vyvarovat 

  •  pití alkoholu (už den před)
  •  pití kávy, energy drinků a pití s kofeinem
  •  požívání omamných látek
  •  požívání léků, které by mohly mít silné vedlejší účinky
  •  opalování a solariu
  •  ponocování a náročné fyzické činnosti den před

Všechny tyto látky mohou způsobit horší průběh tetování - narušená kůže více krvácí, protože je krev zředěná alkoholem nebo kávou - více se vyplavuje pigment a tetování se může špatně hojit. Proto buďte obezřetní i den předem.

Péče po tetování 

Přesný postup jak se starat o čerstvé tetování dostanete v salonu. 

Obecně ale platí, že je potřeba vyhnout se kontaktu s vodou jako je bazén, vana, sauna a podobně, vyhnout se sluníčku po dobu hojení, následující dny nesportovat (dle místa tetování), neškrabat a neloupat stroupky a hlavně vyhnout se kontaktu tetování se znečištěným prostředím, jedná se o otevřenou ránu a je potřeba udržet hygienu na co nejvyšší možné úrovni. 


Krémy nebo folie, které pro Vás budou nejvhodnější probereme v salonu při provedení tetování. 
 

Jak dlouho se tetování hojí

Tetování se do úplné regenerace kůže hojí i několik měsíců. Ovšem fáze která je pro nás podstatná je zhruba 1-2 týdny. 

Od 3. dne se začnou dělat stroupky, které musejí samovolně vypadnout. Pokud si je sundáte dříve sami, tak je možné že s nimi sundáte i část barvy, která v tetování bude chybět. Je normální, že tetování během hojení svědí, může svědit až měsíc po zahojení. 

Pokud tedy plánujete například dovolenou u moře v rámci 2-4týdnů, raději domluvíme termín po, ať se tetování má šanci pořádně zhojit.

Kdy se raději netetovat nebo počkat?

Tetování je činnost, která porušuje integritu lidské kůže, proniká pod pokožku, způsobuje lehké krvácení a přímo do organizmu vpravuje cizorodé látky (barviva), které v určitých případech mohou způsobit i vážnější komplikace. Tetování lze provést pouze na absolutně zdravou pokožku bez jakýchkoliv chorobných příznaků. Je samozřejmé, že tetování nemohou podstoupit lidé, kteří trpí určitými nemocemi.Cukrovka - 

Diabetes mellitus - obecně jej můžeme charakterizovat tak, že jde o zvýšenou koncentraci glukózy v krvi a ztráty cukru do moči. Vzhledem k vysoké koncentraci cukru v krvi probíhá hojení pokožky déle a tetování může způsobit nehojící se plísňová nebo hnisavá onemocnění. Pokud je tedy člověk těžkým diabetikem, nebo nemá kompenzovaný stav tetování se nedoporučuje a je zbytečným rizikem.Infekční onemocnění - tetování se nesmí provádět u osob trpících jakoukoliv infekční nemocí - virová hepatitída, AIDS ( z hlediska ochrany vlastního zdraví, ale i zdraví ostatních klientů, je třeba ke každému přistupovat tak jako by byl HIV pozitivní), onemocněním dýchacího traktu, různými virózami ale i banální rýmou.

Alergie
- pokud je klient těžkým alergikem, trpící na exérmy či nesnášenlivostí různých kovů, které při styku z pokožkou mohou způsobovat potíže, není možné tetování provést z důvodu špatného hojení inkriminovaného místa.

Kožní onemocnění
- pokud klient trpí jakoukoliv kožní nemocí (psoriáza, plísňové onemocnění aj.) není možné tetování provést. Tetovat je možno pouze pokožku zdravou bez zjevných příznaků jakéhokoliv onemocnění.

Keloidní jizvy
- pokud má klient sklon k tvorbě keloidních jizev je lepší tetování neprovádět, protože výsledný efekt by nemusel být optimální.

Těhotenství
- pokud máme zájem o tetování v těhotenství, šestinedělí či době kojení je třeba od tohoto upustit a počkat si na dobu alespoň 3 měsíce po ukončení kojení. Tetování představuje jek fyzickou tak psychickou zátěž a v této době obojí není vhodné.

Osoby pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek
- každý člověk by k tetování měl přistupovat zodpovědně a alkohol či jiné drogy mohou způsobit zvýšenou krvácivost.

Nemoci krve
- klienti s poruchami srážlivosti krve, či jinými nemocemi krve většinou nemohou tetování podstoupit. Zde je nutný individuální přístup a konzultace s lékařem.Osoby psychicky labilní - tetování je částečně bolestivou záležitostí a je třeba zvážit, zvláště u osob citlivých na bolest, míru rizika. Dále osoby s jakoukoliv psychickou zátěží, či onemocněním, by si měli zákrok dobře rozmyslet.

Na vše ostatní, co zde není zodpovězeno se klidně ptejte.  

Klikněte a můžete začít psát. Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.